Internetowy Sklep Alinox - tworzywa sztuczne i metale

Mosiądz

Wybierz kształt produktu:

Alinox Mosiądz

Mosiądz to stop, na który składają się miedź oraz cynk, który stanowi ok. 40% całości stopu metali. Może on zawierać dodatki w postaci ołowiu, aluminium, cyny, manganu, żelaza, chromu i krzemu. Jego temperatura topnienia wynosi mniej niż 1000°C. Zaletą mosiądzu jest to, że nie ulega on korozji, a jego dodatkową zaletą jest ciągliwość materiału. Gęstość: 8,4–8,7 g/cm³.

Oferta produktów z mosiądzu

Alinox wykorzystuje rury z mosiądzu, pręty z mosiądzu i płaskowniki z mosiądzu. W skład naszej oferty wchodzą:

  • pręty mosiężne okrągłe ciągnione,
  • pręty mosiężne okrągłe wyciskane,
  • pręty mosiężne sześciokątne ciągnione i wyciskane,
  • pręty mosiężne kwadratowe ciągnione i wyciskane,
  • płaskowniki mosiężne wyciskane,
  • rury mosiężne ciągnione,
  • rury mosiężne wyciskane,

Oferujemy dostęp do różnych wymiarów prętów, rur, płaskowników, blach z mosiądzu, żeliwa, aluminium, miedzi i tworzyw sztucznych. Każdy z materiałów (blachy z mosiądzu, rury z mosiądzu, płaskowniki i pręty z mosiądzu) może zostać przetworzony przy zastosowaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń i innowacyjnych rozwiązań, stworzonych w trosce o jakość i wytrzymałość produktów. Na życzenie klienta oferujemy cięcie wzdłużne i obróbkę CNC prętów z mosiądzu oraz cięcie wzdłużne rur z mosiądzu. Firma Alinox zapewnia dostawę zamówionych materiałów w systemie 24-godzinnym, mając na uwadze oszczędność czasu i pieniędzy przez klientów.

Przeznaczenie mosiądzu - blachy, rury, pręty z mosiądzu

Z mosiądzu wytwarza się armaturę, osprzęt odporny na wodę morską np. śruby okrętowe, a także amunicję i okucia budowlane (w szczególności klamki). Ponadto materiał ten stanowi element maszyn w przemyśle maszynowym, samochodowym, elektrotechnicznym, okrętowym, precyzyjnym oraz chemicznym. Ważnym zastosowaniem mosiądzu jest produkcja instrumentów muzycznych. Mosiądz jest wytrzymalszy od brązu, ponieważ zawarty w nim cynk gwarantuje jego trwałość, a co za tym idzie – twardość. Jest on przydatny do obróbki pla­stycznej na zimno, np. podczas produkcji łusek amunicji. Mosiądz wykorzystywany jest w branży związanej z produkcją, obróbką oraz dystrybucją metali nieżelaznych - prętów z mosiądzu, rur z mosiądzu, płaskowników z mosiądzu i blach z mosiądzu. Ponadto z wymienionego stopu metali wytwarzane są przedmioty użytku codziennego: monety, medale, świeczniki, puchary, kłódki, moździerze, pomniki, elementy ozdobne (klamry, klamki) i wiele innych drobnych części oraz wyrobów jak np. odważniki, okucia, ramy obrazów.

W naszej ofercie mamy dostępne następujące stopy mosiądzu: MO58 (CuZn40Pb2), MO58A (CuZn39Pb3), MO59 (CuZn39Pb2), M63 (CuZn37). Alinox importuje produkty pochodzące od ponad 300 dostawców z całego świata. Nasi producenci oraz dystrybutorzy, operują certyfikatem jakości - ISO 9001:2000.

Blachy z mosiądzu

Zapewniamy naszym klientom dostęp do wyrobów mosiężnych - w tym blach z mosiądzu, które są produkowane w oparciu o wymogi jakości i normy bezpieczeństwa. Nasze produkty znajdują zastosowanie w dziedzinach takich jak elektronika, motoryzacja oraz teleradiomechanika. Dbamy o klientów, którzy przychodzą do nas po to, by realizować niestandardowe projekty - indywidualne wymiary blach z mosiądzu zapewniamy dzięki dostępowi do nowoczesnych metod obróbki metali. W naszej pracy cenimy sobie kompleksową obsługę i jakość proponowanych produktów, dlatego gwarantujemy satysfakcję klientom Alinoxu.

Jeżeli potrzebujesz blach z mosiądzu, to zapoznaj się z naszą ofertą i mów jej szczegóły ze specjalistami firmy Alinox.

[profiler]
Memory usage: real: 61603840, emalloc: 56867240
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem