Internetowy Sklep Alinox - tworzywa sztuczne i metale

Płyty Dibond®

Produktów od 1 do 5 z 8

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2
Kupuj wg

Filtr

Kolor
Grubość
Format (długosć x szerokość)
Wykończenie

Produktów od 1 do 5 z 8

na stronę

Strona:
  1. 1
  2. 2

Płyty Dibond®Oferujemy płyty Dibond® - to pierwsza na świecie aluminiowa płyta kompozytowa, optymalna do zastosowania w branży reklamowej. Możemy zaproponować płyty Dibond® białe, srebrene/czarne oraz aluminium metalic o grubości od 2 do 4 mm w formacie 1500 x 3050 mm oraz 1500 x 4050 mm i wykończeniu biały mat/aluminium lub obustronnie biały mat. Możliwości obróbki płyty: cięcie piłą, wycinanie, gięcie, klejenie, sztancowanie, wiercenie otworów, zaginanie krawędzi, tworzenie form przestrzennych. Zapewniamy dostawę zamówionych produktów w systemie 24-godzinnym, dokładnie wtedy, kiedy są potrzebne. Z naszych usług korzysta ponad tysiąc firm w Polsce i na całym świecie. Dla nas najważniejsza jest punktualność dostaw!

Dibond to pierwsza na świecie płyta kompozytowa złożona z kilku warstw aluminium, które połączone są rdzeniem polietylenowym. Najczęściej wykorzystywana jest w branży reklamowej, popularna jest też w architekturze wnętrz oraz muzealnictwie.

Płyta Dibond, mimo swojej wytrzymałości, bardzo łatwo poddaje się obróbce oraz jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Niestraszne jest jej niska i wysoka temperatura, deszcz, a nawet promieniowanie UV. Nic więc dziwnego, że Dibond często używa się - i to ze sporym powodzeniem - na zewnątrz budynków.


Zamów płyty Dibond® kontaktując się z naszą siedzibą w miejscowości Mysłowice +48 32 76 58 104 lub jednym z 5 oddziałów: Lublin +48 81 74 49 586 , Mielec +48 17 788 83 80 , Poznań +48 61 81 15 327 , Rzeszów +48 17 78 44 587 , Warszawa +48 22 78 74 150 

Jakie zalety ma to rozwiązanie

Skoro znasz już odpowiedź na pytanie Dibond — co to za materiał?, czas przyjrzeć się zaletom tego rozwiązania. Przede wszystkim aluminiowe płyty kompozytowe doceniane są za pierwszorzędną jakość. Wybierając Dibond, masz pewność, że zyskujesz trwały materiał, który pod tym względem praktycznie nie ma sobie równych. Jest odporny na zginanie, nie ulega korozji, a dodatkowo jego powierzchnię bez obaw można czyścić mocnymi środkami chemicznymi. Co więcej, to bardzo estetyczny wariant. W przeciwieństwie do niektórych materiałów tutaj nie widać łączeń poszczególnych elementów.


Dibond wyróżnia się również na tle innych płyt kompozytowych niską wagą. Materiał jest niezwykle lekki, co zawdzięcza obecności polietylenu w swoim składzie. Nie można też zapomnieć o łatwej obróbce, o której już wcześniej wspominaliśmy. Niezależnie od tego, czy używasz w tym celu podstawowych, czy specjalistycznych narzędzi lub metod, w prosty sposób możesz formować dibond. Możliwości jest wiele. Najczęściej wykorzystywane są techniki frezowania oraz zginania, dzięki którym można wycinać z płyt skomplikowane kształty czy wzory. Warty odnotowania jest fakt, że mimo obróbki dibond nadal zachowuje takie wyjściowe parametry.


Zastosowanie płyt dibond

Płyty wykonane z dibondu można wykorzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Z tego materiału najchętniej korzystają specjaliści z reklamy. Nic w tym dziwnego, materiał pozwala stworzyć nośnik wysokiej jakości grafik, przydatnego do promowania interesujących nas treści. Powszechnie dibond używa się do wykonywania:


  • szyldów,
  • kasetonów,
  • potykaczy reklamowych,
  • tablic.

Warto dodać, że coraz częściej płyty z dibondu wykorzystuje się do budowy okładzin sklepowych czy ścianek działowych.

[profiler]
Memory usage: real: 74448896, emalloc: 68893880
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem