Internetowy Sklep Alinox - tworzywa sztuczne i metale

Możliwości obróbki płyty

Płyta FOAMALITE® x-press biała 2x2050x3050mm

FOAMALITE® x-press jest lekką, łatwą w wykorzystaniu płytą z PCW. Dzięki białej, gładkiej i równej powierzchni płyta ta jest idealnym wyborem jeśli chcemy osiągnąć wspaniałe rezultaty zadruków.


Ze względu na wysoki stopień bieli FOAMALITE® x-press gwarantuje bardzo wysoką wierność kolorów. Poza tym, płyty charakteryzują się idealną powierzchnią o jednorodnej chropowatości, która została zaplanowana specjalnie z myślą o wyśmienitej przyczepności tuszy UV.

Informacje dodatkowe

Cena za 1m2 19,80 zł
Grubość 2,0 mm
Przemysł: Ekspozycje targowe
Reklama: Druk cyfrowy, Drukowane, translucentne tablice / szyldy, Ekrany dla POS / aplikacji POP, Naklejanie zdjęć i laminowanie, Sitodruk, Stojaki sprzedażowe, Zastosowania POS/POP, Znaki, szyldy, stojaki
Budownictwo: Dekoracyjne obicia ścian, Obicie ścian i ścianki działowe
Możliwości obróbki płyty Cięcie nożycami, Cięcie piłą, Druk cyfrowy, Gięcie, Gięcie na ciepło, Kaszerowanie, Klejenie, Malowanie proszkowe, Sitodruk, Wiercenie otworów, Wycinanie i frezowanie kształtów, Łaczenie nitami, Łączenie śrubami
Format (długosć x szerokość) 2050 x 3050 mm
Kolor Biały
Brand Foamalite® Xpress
Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o cenie
123,80 zł
Foamalite® Xpress

Przykłady zastosowań płyty

Reklama:

 • Druk cyfrowy
 • Drukowane
 • translucentne tablice / szyldy
 • Ekrany dla POS / aplikacji POP
 • Naklejanie zdjęć i laminowanie
 • Sitodruk
 • Stojaki sprzedażowe
 • Zastosowania POS/POP
 • Znaki
 • szyldy
 • stojaki
 • Przemysł:

 • Ekspozycje targowe
 • Budownictwo:

 • Dekoracyjne obicia ścian
 • Obicie ścian i ścianki działowe
 • 95% zamówień dostarczamy wciągu 48 godzin.

  Potrzebujesz więcej informacji, zadzwoń.

  Oferujemy możliwość zamówienia formatek

  Zadzwoń i spytaj się o rabat.

  Opis Produktu

  Szczegóły

  FOAMALITE® x-press jest lekką, łatwą w wykorzystaniu płytą z PCW. Dzięki białej, gładkiej i równej powierzchni płyta ta jest idealnym wyborem jeśli chcemy osiągnąć wspaniałe rezultaty zadruków.

  Ze względu na wysoki stopień bieli FOAMALITE® x-press gwarantuje bardzo wysoką wierność kolorów. Poza tym, płyty charakteryzują się idealną powierzchnią o jednorodnej chropowatości, która została zaplanowana specjalnie z myślą o wyśmienitej przyczepności tuszy UV.

  Z uwagi na bardzo niską samoistną odkształcalność a jednocześnie wysoką stabilność, płyty FOAMALITE® x-press są odpowiednie do zastosowań płaskich.

  Standardowo produkt dostarczany jest z jednostronną polietylenową folią ochronną. Folię bardzo łatwo usunąć, nie pozostawiając śladów kleju. Zdjęta folia odsłania gładką powierzchnię.

  Folia Ochronna

  • standardowo jednostronna polietylenowa folia ochronna
  • dwustronna polietylenowa folia ochronna na zapytanie

  Zastosowania

  • druk cyfrowy i sitodruk
  • krótko- i długookresowe kampanie reklamowe
  • znakowanie
  • optymalne podłoże do kaszerowania
  • płaskie zastosowania

  W skrócie

  • gładkie, białe powierzchnie dające wspaniałe rezultaty zadruków
  • natychmiastowa gotowość do użycia
  • optymalne przyleganie tuszu oraz trwałość koloru
  • dobra stabilność (niskie odkształcenia) płyty
  • odpowiednia do zastosowań płaskich ttrudnopalna według EN 13501-1
  • szeroki wybór formatów i grubości, na zapytanie dostępne wymiary specjalne

  Obróbka – szczegóły

  Szczegóły

  OBRÓBKA WIÓROWA
  Cienkie płyty FOAMALITE® można ciąć używając stabilnych przycinających nożyków uniwersalnych. dobrą metodą docinania płyt FOAMALITE®, nie powodującą zarysowań, jest użycie pionowych maszyny do cięcia płyt. Użycie gilotyn prowadzi do ściśnięcia brzegów oraz jednostronnego zaoblenia ciętej krawędzi. Płyty FOAMALITE® do grubości ok. 5mm można sztancować na tyglu używając stalowych noży. Temperatura otoczenia nie może być niższa niż 20 °C. Płyt FOAMALITE® nie należy ciąć laserem. do płyt FOAMALITE® najlepiej nadają się piły tarczowe o naprzemiennych zębach płaskich i trapezowych z węglików spiekanych/wolframu. Płyty FOAMALITE® można wiercić standardowymi wiertłami spiralnymi oraz na maszynach CnC najlepiej stosując frezy nacinające/jednosieczne.

  KSZTAŁTOWANIE I FORMOWANIE
  kierunek ekstrudowania płyt FOAMALITE® może wpływać na ich cechy oraz różnie zachowanie się podczas obróbki. krawędzie gięcia oraz głębokie nacięcia powinny zawsze przebiegać poprzecznie do kierunku ekstrudowania, aby zniwelować ryzyko złamania. Płyty FOAMALITE® do grubości ok. 6 mm mogą być gięte na zimno w temperaturze pokojowej. należy zwrócić uwagę na minimalny promień gięcia (promień gięcia na zimno) wynoszący około 100 razy grubość płyty (np. 300 mm dla płyty o grubości 3 mm). Grubsze płyty FOAMALITE® można termoformować ogrzewając je do temperatury ok. 130 °C. Po schłodzeniu element zachowuje nadany kształt. Podczas gięcia na gorąco płyt FOAMALITE® color barwa w miejscach gięcia może stać się nieco jaśniejsza. Płyty FOAMALITE® można pełno-powierzchniowo poddawać formowaniu próżniowemu a nawet tłoczyć. Temperatura materiału powinna wynosić ok. 130 °C, minimalna temperatura to 120 °C a maksymalna to 160 °C. w przypadku FOAMALITE® color barwa rozciągniętych stref może być nieco jaśniejsza.

  MOCOWANIE I ŁĄCZENIE
  do spawania na zimno płyt FOAMALITE® z materiałem tego samego rodzaju (sztywne PCW) najlepiej nadaje się UV-stabilizowany, transparentny klej dyfuzyjny, nazywany często "klejem PCW" . Przy wyborze kleju do łączenia płyt FOAMALITE® z innymi materiałami, z uwagi na różnorodność sklejanych podłoży oraz aplikacji, należy zwrócić się do wyspecjalizowanych dostawców oferujących środki klejące. do mocowania elementów do powierzchni płyt FOAMALITE® najlepiej używać śrub do płyt wiórowych o średnicy rdzenia od 3 do 4 mm. Przy mocowaniu płyt FOAMALITE® na zewnątrz, należy używać jedynie nierdzewnych elementów mocujących (ryzyko pojawienia się plam rdzy). Podczas montaży na zewnątrz należy każdorazowo zwracać uwagę na luźne mocowanie bez naprężeń. Otwory na śruby powinny być wiercone ok. 20mm od rantu płyty a rozstaw osi pomiędzy poszczególnymi otworami do mocowania powinien wynosić najwyżej 500 mm. niezabezpieczone płyty FOAMALITE® w kolorze białym są odporne na światło słoneczne przez około trzy do czterech lat. Barwione płyty FOAMALITE® color nie są odpowiednie do długookresowych zastosowań zewnętrznych, ponieważ udział promieniowania UV w świetle słonecznym może prowadzić do zmian kolorystycznych materiału. Możliwe są sezonowe zastosowania zewnętrzne.

  OBRÓBKA POWIERZCHNI

  LAKIEROWANIE – DRUK – OKLEJANIE FOLIAMI SAMOPRZYLEPNYMI
  Płyty FOAMALITE® można malować wodorozcieńczalnymi farbami jednoskładnikowymi (zastosowania we wnętrzach) oraz dwuskładnikowymi lakierami poliuretanowymi (zastosowania zewnętrzne). Przed lakierowaniem powierzchnie należy lekko zeszlifować a następnie zagruntować. Temperatura schnięcia nie powinna przekraczać 50°C. w procesie sitodruku płyty FOAMALITE® zadrukowuje się farbami dedykowanymi do utwardzonego PCW. UWAGA: Przy nieostrożnym obchodzeniu się z zadrukowanymi płytami, twarde, naniesione na całą powierzchnię farby drukarskie mogą, z uwagi na namnażanie się rys,prowadzić do kruszenia się podłoża. Przy podświetlaniu od tyłu oraz dwustronnym zadruku formatek FOAMALITE® x-press należy zaakceptować lekkie przebijanie zadruku spodniego. na płytach FOAMALITE® często wykonuje się wydruki cyfrowego z użyciem tuszy utwardzanych promieniami UV. UWAGA: w tej technologii druku bardzo ważną rolę odgrywa wilgotność powietrza w pomieszczeniu, gdzie odbywa się zadruk (co najmniej 45%) zapewniająca odpowiednie rozpraszanie nagromadzonych ładunków elektrostatycznych. Płyty FOAMALITE® są doskonałym podłożem do wyklejania dekoracyjnymi foliami samoprzylepnych oraz naklejania wydruków.

  OGÓLNE WSKAZÓWKI
  Płyty FOAMALITE® są odporne na wodne roztwory kwasów, zasady oraz roztwory soli jak i związki alifatyczne i oleje. natomiast materiał ten pęcznieje bądź topi się pod wpływem związków aromatycznych, węglowodorów chlorowanych, eterów, estrów i ketonów. UWAGA: działanie substancji szkodliwej może nie być widoczne od razu. w pewnych warunkach może się uwidocznić dopiero po wielu godzinach, dniach bądź nawet miesiącach. nie należy dopuszczać do kontaktu płyty FOAMALITE® z acetonem, benzyną, metyloetyloketonem (Mek), tetrahydrofuranem (THF) oraz toluenem (np. podczas czyszczenia), ponieważ rozpuszczalniki te rozpuszczają PCW, prowadzą do jego puchnięcia lub w długim kontakcie całkowicie niszczą. Płyta FOAMALITE® x-press z racji na znacząca różnicę w gęstości jest lżejsza niż FOAMALITE® premium i proporcjonalnie bardziej miękka, mniej odporna na wyginanie i nieco mniej odpowiednia do zastosowań zewnętrznych. Ponadto szczególnie lekkie płyty FOAMALITE® x-press nie nadają się do gięcia na gorąco. Płyty FOAMALITE® należy magazynować w pomieszczeniach suchych, w pozycji poziomej, na płasko oraz bez napięć (zdjąć taśmy pakowe z palet) w temperaturze ok. 20 °C. Opakowane płyty i owinięte palety nie mogą być składowane na zewnątrz (niebezpieczeństwo wystąpienia odkształceń z uwagi na magazynowanie ciepła z promieni słonecznych). ramiona wózka widłowego należy rozstawić na tyle szeroko aby podczas transportu palety nie zdeformowały się (zagrożenie wyrwania gwoździ).

  Dyrektywa RoHS
  FOAMALITE® spełnia wytyczne dyrektywy Unii europejskiej roHS/weee odnośnie ograniczenia substancji szkodliwych. Płyty z tworzywa piankowego FOAMALITE® nie zawierają ołowiu, rtęci, kadmu, chromu sześciowartościowego, polibromowanego dwufenolu (PBBs), polibromowanego eteru difenylowego (PBdes), formaldehydu, chlorofluorowęglowodoru, azbestu, plastyfikatorów oraz sylikonów.

  ROZPORZĄDZENIE REACH
  FOAMALITE® spełnia wymogi każdorazowo obowiązującej wersji rozporządzenia Parlamentu europejskiego i rady w sprawie chemikaliów (REACH). Płyty FOAMALITE® nie zawierają w szczególności tych substancji, które są wymienione w obowiązującej w danym momencie wersji ECHA – czyli listy kandydackiej „Substances of Very High Concern“ (SVHC).

  Informacje dodatkowe

  Informacje dodatkowe

  Cena za 1m2 19,80 zł
  Grubość 2,0 mm
  Przemysł: Ekspozycje targowe
  Reklama: Druk cyfrowy, Drukowane, translucentne tablice / szyldy, Ekrany dla POS / aplikacji POP, Naklejanie zdjęć i laminowanie, Sitodruk, Stojaki sprzedażowe, Zastosowania POS/POP, Znaki, szyldy, stojaki
  Budownictwo: Dekoracyjne obicia ścian, Obicie ścian i ścianki działowe
  Możliwości obróbki płyty Cięcie nożycami, Cięcie piłą, Druk cyfrowy, Gięcie, Gięcie na ciepło, Kaszerowanie, Klejenie, Malowanie proszkowe, Sitodruk, Wiercenie otworów, Wycinanie i frezowanie kształtów, Łaczenie nitami, Łączenie śrubami
  Format (długosć x szerokość) 2050 x 3050 mm
  Kolor Biały
  Brand Foamalite® Xpress

  Dokumentacja

  Tagi produktów

  Tagi produktów

  Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

  Napisz własną recenzję

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać recenzję. Proszę się zalogować lub zarejestrować